Prawo odszkodowawcze

Odszkodowania z tytułu różnych nieszczęśliwych wypadków wypłacane są z reguły przez zakłady ubezpieczeń. Zwyczajowo pierwszym etapem przy dochodzeniu odszkodowań jest postępowanie likwidacyjne prowadzone przez ubezpieczyciela. Już wówczas prawnik może okazać się niezbędny do prawidłowego zabezpieczenia interesów poszkodowanego. W przypadku natomiast niezadowalającego wyniku postępowania likwidacyjnego, koniecznym może okazać się wystąpienie na drogę sądową.

Tylko profesjonalna kancelaria jest wstanie zapewnić kompleksową pomoc przy dochodzeniu odszkodowania, może bowiem reprezentować swoich Klientów nie tylko podczas negocjacji z ubezpieczycielem, ale także przed sądem w ramach postępowania sądowego. Klienci naszej kancelarii mają pewność, że nasze działania są zawsze podejmowane w celu uzyskania najkorzystniejszego świadczenia dla osób poszkodowanych, nawet jeżeli miałoby to nastąpić dopiero na drodze sądowej. Mając na względzie ich dobro, wykazujemy najwyższą staranność przy ocenie sprawy, tak aby pomóc naszym Klientom w podjęciu najlepszych dla nich decyzji.

Adwokaci z naszej kancelarii, mając doświadczenie z zakresu nie tylko odszkodowań ale także prawa ubezpieczeniowego, zapewniają profesjonalną i wszechstronną obsługę prawną przy dochodzeniu wszelkiego rodzaju odszkodowań. Nasza pomoc obejmuje zarówno wstępną ocenę prawną zdarzenia, czynności w toku postępowania likwidacyjnego z udziałem ubezpieczyciela jak i finalnie zastępstwo procesowe przed sądem w toku postępowania o zapłatę.

W jakich sprawach o odszkodowania działamy?

Zapewniając szeroki zakres pomocy prawnej (porady prawne, porady prawne online, przygotowanie pism procesowych m.in. takich jak pozew o zapłatę, apelacja, zastępstwo procesowe przed sądem) działamy w zakresie:

  • odszkodowań należnych z tytułu uszczerbku na zdrowiu każdego rozmiaru,
  • odszkodowań należnych osobom najbliższym z tytułu śmierci członka rodziny,
  • rent lub innych świadczeń okresowych z tytułu uszczerbku na zdrowiu,
  • odszkodowań majątkowych z tytułu szkód wywołanych powodziami, gradobiciami i innymi zjawiskami atmosferycznymi,
  • odszkodowań majątkowych z tytułu kradzieży lub wypadków samochodowych,
  • odszkodowań majątkowych z tytułu wszelkiego rodzaju immisji, przykładowo hałasu (z wybudowanych autostrad, wiatraków, lotnisk).

Jeżeli doznali Państwo uszczerbku na zdrowiu bądź innego rodzaju szkody zachęcamy do umówienia się na spotkanie z jednym z naszych adwokatów. W trakcie porady prawnej udzielimy odpowiedzi na wszystkie dręczące pytania oraz dokonamy oceny prawnej zdarzenia, tak aby mogli Państwo świadomie podjąć decyzję co do dalszych kroków prawnych. Dla naszych Klientów oferujemy rozsądne i korzystne warunki współpracy. Nasza działalność skoncentrowana jest na obszarze województwa mazowieckiego (Pruszków, Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno), prowadzimy jednak sprawy także na terenie całego kraju.