Sprawy rozwodowe

Rozwód to instytucja prawna pozwalająca na rozwiązanie małżeństwa za życia małżonków. Sprawa rozwodowa prowadzi zatem do ustania małżeństwa. Polskie prawo co do zasady opiera się na zasadzie trwałości małżeństwa, postuluje także ochronę rodziny oraz ochronę dobra małoletnich dzieci. W przypadku jednak zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego sąd może orzec rozwód.

Kiedy sąd orzeka rozwód?

Możliwość orzeczenia rozwodu zachodzi wówczas, gdy pomiędzy małżonkami doszło do zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego. Rozkład dotyczy więzi uczuciowej, fizycznej i ekonomicznej.

Kiedy sąd nie może orzec rozwodu?

Nawet jeżeli doszło do zupełnego trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego, sąd nie orzeka rozwodu, jeżeli:

  • z powodu rozwodu ucierpiałoby dobro małoletnich dzieci małżonków,
  • rozwód byłby sprzeczny z zasadami współżycia społecznego,
  • rozwód miałby nastąpić na skutek pozwu małżonka wyłącznie winnego rozkładu przy jednoczesnym braku zgody drugiego małżonka

Sprawy rozwodowe – w jakich sprawach nasi adwokaci udzielają wsparcia?

Mając świadomość wyjątkowości spraw rozwodowych, zapewniając pomoc prawną kładziemy szczególny nacisk na szacunek, wsparcie i zrozumienie naszych Klientów. Kompleksowo doradzamy w trudnych życiowo chwilach, zajmując się wszystkimi aspektami spraw rozwodowych. Doradztwo prawne oraz zastępstwo procesowe zapewniamy w sprawach:

  • o rozwód z orzekaniem o winie,
  • o rozwód bez orzekania o winie,
  • o rozwód połączony z podziałem majątku wspólnego,
  • o separację.

Nasza Kancelaria Adwokacka w Pruszkowie i Warszawie zapewnia pomoc prawników – specjalistów w dziedzinie prawa rodzinnego, w tym właśnie w zakresie spraw rozwodowych. Mogą Państwo liczyć na profesjonalne porady prawne w sprawach rozwodowych, w tym także porady prawne online.

Zachęcamy przy tym nie tylko do skorzystania z naszych usług, ale także do zapoznania się z przygotowanymi przez naszych prawników artykułami dotyczącymi spraw rozwodowych. Mogą one Państwu przybliżyć tę trudną tematykę i jednocześnie pomóc w podjęciu słusznych decyzji.

Jeżeli szukają Państwo prawnika rodzinnego – adwokat od rozwodów z naszej kancelarii służy fachową pomocą. Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych sprawami należącymi do właściwości Sądu Okręgowego w Warszawie (m.in. Warszawa, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Brwinów, Piaseczno).