Prawo rodzinne

Sprawy rodzinne są niezwykle trudne, albowiem obarczone są dużym ładunkiem emocjonalnym. Często też dotyczą dzieci, które zasługują na wyjątkowe traktowanie i pełne zabezpieczenie ich interesów. Pomoc adwokata rodzinnego w takich sprawach wiąże się zawsze z większym poczuciem komfortu i bezpieczeństwa. Co więcej, właściwe pokierowanie przez odpowiedniego pełnomocnika daje możliwość uniknięcia wielu błędów, które mogą w przyszłości negatywnie wpływać na losy postępowania. Jeżeli więc mają Państwo jakiekolwiek problemy z zakresu prawa rodzinnego, zapraszamy na konsultacje do naszej Kancelarii (Pruszków, Warszawa), w której nasi prawnicy – doświadczeni adwokaci udzielą Państwu odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, a także udzielą wsparcia w toczącym się postępowaniu przed sądem rodzinnym.

Sprawy rodzinne – czym zajmują się nasi adwokaci?

Od lat świadcząc usługi prawnicze w zakresie prawa rodzinnego dostrzegamy, że są one niezwykle ważnym elementem w przypadku sporów na tle praw i obowiązków o charakterze rodzinnym. Oferując swoje usługi zawsze stawiamy na dyskretność, wsparcie i szacunek naszych Klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy. Mamy doświadczenie w następujących sprawach:

  • sprawy o alimenty (w tym o obniżenie, podwyższenie alimentów),
  • sprawy o ustalenie kontaktów z dzieckiem,
  • sprawy dotyczące władzy rodzicielskiej,
  • sprawy o ustalenie miejsca pobytu dziecka,
  • sprawy o przysposobienie,
  • sprawy o ustalenie ojcostwa,
 • sprawy o ustalenie macierzyństwa,
 • sprawy o ubezwłasnowolnienie,
 • sprawy o ustanowienie opieki.

Nasza pomoc może polegać zarówno na udzieleniu doraźnej konsultacji (porady prawnej, w tym porady prawnej online), przygotowaniu odpowiedniego pisma procesowego (np.: pozew o podwyższenie alimentów, pozew o ustalenie ojcostwa, pozew o ustalenie kontaktów z dzieckiem strony), a także na pełnym, kompleksowym poprowadzeniu Państwa sprawy rodzinnej.

Warto przy tym nadmienić, że sprawy rodzinne mogą dotyczyć wielu aspektów jednocześnie. Już bowiem w toku sprawy rozwodowej niezbędne jest jednoczesne zapewnienie ochrony interesów związanych z opieką nad dziećmi stron (zakres sprawowania władzy rodzicielskiej, kontakty z dzieckiem, wysokość alimentów na rzecz dziecka). Często też sprawy o ustalenie ojcostwa wiążą się z koniecznością prowadzenia sprawy o ustalenie kontaktów z dzieckiem, zaś te o podwyższenie/obniżenie alimentów prowadzą do spraw dotyczących władzy rodzicielskiej.

Profesjonalna pomoc adwokata rodzinnego w Warszawie i okolicach

Decydując się na pomoc fachowego pełnomocnika warto więc zadbać o to, aby wybrany adwokat miał kompleksowe doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. Nasza kancelaria oferuje pomoc właśnie takich adwokatów. Od nas uzyskają Państwo pełne wsparcie w sprawach rodzinnych (i jednocześnie rozwodowych), w ramach którego zapewniamy wiedzę na najwyższym poziomie, indywidualne podejście do sprawy a także szacunek i zrozumienie. Gwarantujemy pomoc adwokatów rodzinnych z uprawnieniami do prowadzenia spraw sądowych.

Jeżeli mają Państwo jakikolwiek problem z zakresu spraw rodzinnych i szukają Państwo wsparcia prawnego, zapraszamy do naszej kancelarii. Oferujemy fachowe porady prawne z prawa rodzinnego i rozwodowego (także porady prawne online), a także zastępstwo procesowe przed sądami rodzinnymi. Kontaktując się z naszą kancelarią w Pruszkowie lub Warszawie mogą Państwo umówić się na konsultację z naszym adwokatem. Zachęcamy także do lektury artykułów na naszym blogu prawniczym. Przygotowują je dla Państwa nasi adwokaci, którzy starają się odpowiadać na najczęściej zadawane pytania z zakresu prawa rodzinnego.