Sprawy spadkowe

Działając od wielu lat na rynku usług prawniczych mamy świadomość, że sprawy spadkowe należą do jednych z najtrudniejszych i najcięższych postępowań. W obliczu śmierci bliskiej osoby ciężko jest myśleć o sprawach majątkowych, tym bardziej jeżeli wymagają one podjęcia szeregu czynności, nie zawsze łatwych i zrozumiałych. Dostrzegamy więc, że w sprawach spadkowych warto zasięgnąć porady specjalisty – dobry prawnik, adwokat z doświadczeniem w sprawach spadkowych poprowadzi Państwa przez zawiłości prawne i zajmie się wszystkimi niezbędnymi formalnościami. Nasza Kancelaria w Pruszkowie oferuje pomoc prawną adwokata doświadczonego w tego typu sprawach.

Czym zajmuje się prawo spadkowe?

Prawo spadkowe normuje skutki w sferze prawa związane ze śmiercią osoby fizycznej. Śmierć bowiem co do zasady nie wiąże się z wygaśnięciem praw przysługujących zmarłemu. Wchodzą one do spadku, rozumianego jako ogół praw i obowiązków przechodzących ze spadkodawcy na spadkobiercę lub kilku spadkobierców. Dziedziczenie natomiast to przejście na skutek śmierci praw do spadku na uprawnione osoby. Warto przy tym dodać, że dziedziczenie może nastąpić na podstawie testamentu albo zgodnie z regułami ustawowymi.

Sprawy spadkowe – w czym możemy pomóc?

Udzielając wsparcia w sprawach spadkowych, oferujemy porady prawne oraz zastępstwo procesowe w następujących typach spraw:

  • sprawy o stwierdzenie nabycia spadku,
  • sprawy o dział spadku,
  • sprawy o zachowek,
  • sprawy o unieważnienie testamentu,
  • sprawy dotyczące odpowiedzialności za długi spadkowe

Dodatkowo, doradzamy naszym Klientom w kwestii oceny zasadności przyjęcia lub odrzucenia spadku, pomagamy przy przeprowadzeniu działu spadku, a także przy problemach związanych z przyszłym spadkiem i dziedziczeniem. Naszym celem jest godna i profesjonalna reprezentacja osób, które nam zaufały. Wspieramy więc także na etapie negocjacji i pozasądowych porozumień dotyczących działu spadku.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich szukających fachowego i zaufanego wsparcia prawnego we wszelkich sprawach dotyczących prawa spadkowego. Zajmujemy się od lat prawem spadkowym, wielokrotnie prowadziliśmy sprawy o zachowek lub o dział spadku. Jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalną pomoc prawną, dzięki której będą mogli Państwo przejść przez trudne postępowanie spadkowe.

Nasza Kancelaria oferuje swoje usługi na terenie całego województwa mazowieckiego, w szczególności w miastach Pruszków, Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno. Jeżeli są Państwo zainteresowani odbyciem konsultacji (porady prawnej, w tym także porady prawnej online) lub powierzeniem nam swojej sprawy zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.