2016-08-02

Nowy cykl na blogu – działalność gospodarcza

kancelaria-adwokacka-pruszków_blog Nowy cykl na blogu - działalność gospodarcza

W naszej pracy często spotykamy się z pytaniami dotyczącymi prowadzenia działalności gospodarczej – jak i kiedy zacząć, jak założyć własną firmę, w jaki sposób prowadzić jej sprawy aby działać zgodnie z prawem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom postanowiliśmy stworzyć nowy cykl na blogu, w którym przedstawimy krok po kroku wszystkie najważniejsze aspekty prawne prowadzenia działalności gospodarczej.

Zaczniemy od przedstawienia dylematów związanych z koniecznością założenia własnej firmy, omówimy możliwe formy prawne prowadzenia biznesu, wskażemy na wady i zalety poszczególnych rozwiązań. W dalszej kolejności zajmiemy się istotnymi zagadnieniami, z którymi każdy przedsiębiorca spotyka się w toku swojej działalności. Do tego wszystkiego zwrócimy uwagę na aspekty związane z ewentualnymi sporami – bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu widzimy, że odpowiednio wczesna analiza spraw i przygotowanie pod kątem procesu to jedna z najważniejszych kwestii, o której trzeba pamiętać zanim dojdzie do jakiegokolwiek konfliktu.

Dla kogo powstaje nowy cykl o działalności gospodarczej?

Zainteresowani nowym cyklem o działalności gospodarczej mogą być przede wszystkim:

  • osoby, które planują założyć swoją działalność, ale nie wiedzą od czego zacząć ani jak krok po kroku dochować wszystkich formalności,
  • osoby, które już działają, ale jak dotąd nie sformalizowały swojej działalności,
  • przedsiębiorcy prowadzący własną działalność, którzy zastanawiają się nad zmianą formy prawnej,
  • mali, średni i duzi przedsiębiorcy, którzy chcą nabrać większej świadomości prawnej w związku z prowadzeniem własnej firmy, także w kontekście ewentualnych sporów sądowych.

Kiedy można spodziewać się publikacji?

Na wpisy dotyczące działalności gospodarczej zapraszamy serdecznie w każdy wtorek. Będziemy starali się na bieżąco publikować nowe artykuły. Pozostałe zagadnienia będziemy również poruszać na naszym blogu, w szczególności wypatrujcie nowych wpisów dotyczących prawa rodzinnego.

Tradycyjnie zachęcamy do komentowania! Jeżeli są jakieś zagadnienia, które wymagają omówienia, macie pytania lub chcielibyście zgłębić określoną tematykę, napiszcie w komentarzu – z przyjemnością przygotujemy nowe artykuły, które rozwieją Wasze wątpliwości.

Działalność gospodarcza, Nowości , ,

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *